טפסים ומידע

 
 
 
 

תכלית השתייה בימי הפורים
דף הבית >> ארכיון פרשת השבוע >> תכלית השתייה בימי הפורים

מאת: הרב אב"י זכריש
מעשה בזוג חברים, אוהבים זה לזה בלב ובנפש. לימים, הוצרך אחד מהם לעבור ולהתגורר בעיר אחרת רחוקה פרסאות רבות. נפרדו זה מזה בתקווה ובתפלה שביום מן הימים עוד ישובו להיפגש.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us
שנים רבות לאחר מכן. ויהי היום, שניהם הוצרכו להיטלטל בדרכים, כל אחד מסיבותיו הוא. בנפרד, נפנה כל אחד מהם לשכור בעל-עגלה שיקחנו למחוז חפצו.

סיבבה יד ההשגחה העליונה ושניהם חנו באותו פונדק על אם הדרך. כאשר גילו איש את אחיו, נפלו שניהם איש על צוואר רעהו ויבכו. נתיישבו שניהם ופתחו בשיחה, לספר איש איש את קורותיו וענייניו מאז נפרדו זה מזה. כך נסחפו שניהם אל תוך שיחה מלאת כיסופים וגדושת געגועים לימים עברו, ימים בהם חיו יחדיו.
 
בעלי העגלות, שסיימו את מנוחתם בפונדק, ראו בעיניים כלות איך שני הידידים צוללים בשיחתם ו"שוכחים" מגלגלי הזמן הנעים ללא הרף.

חסרי סבלנות, ניגשו בעלי העגלה, כל אחד בתורו, אל "לקוחותיהם" וביקשו מהם שיסיימו את שיחתם טרם יפנה יום ויינטו צלילי ערב.
 
החברים, שלא רצו לקטוע את שיח הידידות שביניהם, טיכסו עצה. לפתע נצנץ במוחם רעיון מבריק, פנו לבעל הפונדק וביקשו לרכוש בקבוק משקה חריף. שבו השניים לשוחח, לא לפני שהם מזמינים את בעלי העגלה לשתות משקה.

חלפו עברו להם מספר דקות, ושני בעלי העגלה ששתו די והותר, צללו בשינה עמוקה. החברים, שגם הם שתו מן המשקה, הרוויחו ע"י השתייה שני דברים:
א. שיחתם נמשכה מתוך שמחה ורוחב לב.
ב. בעלי-העגלות, ששתו מן המשקה, צללו בשינה עמוקה וחדלו מלהטרידם בבקשה שיסיימו את שיחתם.
 
בימי הפורים, ישנם המריקים אל קיבתם יינות ומשקאות, על מנת להירדם ולהפסיד את הזמנים היקרים הללו. אמנם אנו שותים יין בכדי להרוויח שני דברים:
א. להרבות את שמחתנו ורוחב לבנו לעבודתו יתברך.
ב. בכדי שבעל העגלה – הגוף החומרי יחדל מלהפריע לנו בעבודת ה'.
 
[מיוסד ע"פ "פחד יצחק" להגר"י הוטנר זצ"ל]
 
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
                    הוסף למועדפים I  הפוך לעמוד בית I  מפת אתר I  צור קשר