טפסים ומידע

 
 
 
 

מסיבת סיום של מחזור ל"ח
דף הבית >> מהנעשה בישיבה >> מסיבת סיום של מחזור ל"ח
ביום רביעי האחרון נאספו תלמידי כיתה י"ב והצוות לאירוע פרידה מרגש. את האירוע הפיקו בני מחזור ל"ח והשתפו בו התלמידים, הצוות וההורים.

ביום רביעי, אור לי"ב תמוז התכנסו תלמידי מחזור ל"ח והוריהם לבית הישיבה לאירוע הפרידה מישיבת קול מבשר.

החלק הראשון של הערב נערך בבית המדרש ובו נשאו דברי תורה ראש הישיבה, הרב צבי שפיגל ומייסד הישיבה - הרב יוסף שריד.

הרב צבי שפיגל ציין את השינוי האדיר שחל בתלמידים מיום כניסתם לבית הישיבה ועד היום. השינוי חל, לדבריו, בעזרת עבודה מתמדת של התלמידים והצוות לאורך כל השנים. בסיום דבריו איחל לתלמידים הצלחה בהמשך דרכם וביקש שהקשר יישמר, כמובן, גם לאחר שכל תלמיד יפנה לדרכו.

הרב יוסי שריד גם הוא ציין את העוצמה שבעבודה העצמית של כל תלמיד.הרב שריד הוא תיבל את דבריו במשל אודות שני רעים שגדלו יחד. ובעוזבם את בית הספר פנו איש איש לדרכו. האחד, לא בזבז רגע, יצא ללמוד מקצוע ומיד לאחר מכן פתח עסק, נשא אישה, בנה לעצמו בית גדול וגידל את ילדיו בשמחה. העסק שגשג והאיש הלך מחיל אל חיל עד שמצא עצמו עשיר מופלג.

חברו לעומת זאת, עיתותיו בידו. יצא לטיולים, העביר זמנו בהבלי העולם וחי מהיד אל הפה. הוא לא התלונן כלל, חי הוא את חייו לעצמו ומטרתו הנאות הרגע.

בוקר אחד נפגשו השניים במקרה, העשיר נסע ליריד העסקים בעיר וחברו, שאהב לבלות במרכזי ערים כגון אלו, זיהה אותו מיד. לאחר שדרשו איש בשלום רעהו הזמינו העשיר לביתו לזכר הימים ההם.

החבר התיישב על שולחנו של העשיר ונדהם לגלות את מכשיר הפלא שלו - פעמון כסף קטן. בכל פעם שצלצל העשיר בפעמון התייצבו מלצרים וכל טוב מצרים בידם, מגישים אל השולחונות. העשיר דחק בחברו לאכול עמו והחבר, כמובן, נהנה מכל רגע.

בסופה של הארוחה אמר האיש לחברו העשיר: "אשמח לארח אותך אצלי, אנא בא אלי בעוד כשבוע על מנת שאשיב לך כגמולך" העשיר נענה להזמה והבטלן חזר לביתו.

כעבור שבוע התייצב העשיר בביקתתו הדלה עד מאד של חברו. הוא תהה איך אדם עני כזה הבטיח לו ארוחה דשנה אך שמר את תהיותיו לעצמו. חברו פתח את הדלת בשמחה והזמינו לשבת אל השולחן.

צילום: אסף כהן  החבר הבטלן הוציא מהארון פעמון עשוי כסף וצלצל בו. הביט העשיר אנה ואנה ודבר לא קרה. ניסה החבר שוב לצלצל בפעמון וכמובן שדבר לא קרה.

"מה קרה" שאל העשיר את חברו. "אינני יודע" ענה החבר "קניתי פעמון בדיוק כמו שלך ובכל זאת אצלך כל צלצול בפעמון הביא את המנה הבאה ואצלי זה לא עובד"

"שוטה אתה" ענה העשיר לחברו "האם חושב אתה כי הצלצול בפעמון הוא המביא את האוכל? שנים על גבי שנים של עבודה קשה הביאו לי את עושרי, הפעמון רק מהווה סימן למשרתים לעשות את רצוני"

הנמשל הוא עבודת האדם את בוראו ועבודתו על עצמו ועל מידותיו. אי אפשר לקנות עושר רוחני ברגע אחד, יש לעמול קשה עד להשגת המטרה.

הרב שריד סיים גם הוא בברכת הדרך לתלמידי המחזור.

לאחר תפילת ערבית הוגשה בחדר האוכל ארוחת ערב חגיגית.

בני המחזור הנעימו את הערב במופע מוזיקלי אותו ביצעו במיומנות רבה. כמובן שאי אפשר לסיים בלי מצגת תמונות וסרטים אותה הפיק אברהם טוויל.

מחנך כיתה י"ב ומנחה הערב, הרב יגאל, שיתף את הקהל במבחר פרפראות וגימטראות הקשורות למחזור ל"ח.

הרב יגאל בהמשך נשא דברים מפקח הישיבה, מר קובי עמר. הוא ציין את הקשר המיוחד בין הפיקוח לישיבה ואת התרשמותו מהקשר המיוחד בין הישיבה לתלמידיה. מר עמר הביע את תקוותו שהישיבה תמשיך בדרכה המיוחדת ואת נכונותו לעזור בכל מה שנדרש למילוי מטרה זו.

מדריך המחזור, איציק כהן, נשא דברי פרידה מרגשים. הוא ציין את הקשר העמוק והמיוחד שנוצר בינו לבין התלמידים בשנים האחרונות והביע תקווה כי תרם משהו להמשך דרכם של תלמידיו.

נציג התלמידים, יוני ויסמאן, פתח בדרשה מפרשת השבוע. בלק לוקח את בלעם כמה פעמים לקלל את ישראל. בסופו של דבר הוא לוקח אותו למקום בו יראה את "אפס קצהו" של העם. מסבירים המפרשים שבקצוות, בשוליים, תמיד ניתן למצוא את השלילי, את הדברים הפחות טובים במכלול. גם שם לא הצליח בלעם להתעלם מהעובדה שעם ישראל כמכלול, קדוש הוא.

יוני קישר את דבריו לתחושותיו ביום סיום הלימודים. הוא הזכיר כי בשנים שהיו כאן, נטו בני המחזור (כמו כל תלמיד בכל מוסד אחר) למצוא את השלילי ולהתלונן. בעיות עם הפנימיה, עם האוכל, עם הדרישות הלימודיות וכדו'.  אך כאשר לפתע נעמדו הוא ובני כיתתו בסוף המסלול, כאשר הם בוחנים את השנים הללו מפרספקטיבה רחבה, השוליים הקטנים נעלמו ואינם עוד. לפתע הישיבה נראית כמקור טובה וברכה שיהיה קשה לתלמידים להסתדר בלעדיו.

נציגת ההורים, הגברת חיב זקון, שיבחה את הצוות על האכפתיות והדאגה לכל תלמיד. גם היא ציינה את השינוי בו חזו ההורים יום יום וברכה על המוגמר עם סיום הלימודים ויציאת התלמידים לעולם עם מטען רב שקיבלו בבית הישיבה.

הרב יעקב אזולאי, מנהל התיכון, סיים את הערב. הוא הזכיר לתלמידים שאין מדובר כאן בפרידה שכן הקשר נמשך ויימשך עוד שנים בע"ה. הוא הביע את משאלתו שהתלמידים יישארו בקשר מתמיד וישתפו את הישיבה בשמחתם ובחייהם, כפי שעשו בוגרים אחרים.
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
                    הוסף למועדפים I  הפוך לעמוד בית I  מפת אתר I  צור קשר