טפסים ומידע

 
 
 
 
מכתבים וסיפורים:


SMS הורג

סוכנות הידיעות AP מדווחת כי בחקירה פדרלית שנערכה בעקבות תאונת רכבת הנוסעים שהתנגשה בספטמבר ברכבת משא באזור לוס-אנג'לס, שארעה בספטמבר ונהרגו בה 25 בני אדם, נתברר כי נהג הרכבת, שלח הודעת אס. אם. אס 22 שניות לפני התאונה. נתוני השיחות ממכשיר הטלפון הנייד של הנהג הראו כי הוא קבל הודעת טקסט דקה ועשרים שניות לפני התאונה, ושלח אחת כדקה לאחר מכן.

אכן SMS הורג.

מתוך ב.ב.ד - בטיחות בדרכים המרכז להדרכה, דני שטרוזמן.

מטורף בשטח בנוי

ב ח' בסיון תש"ע נתפס צעיר בן 18, תושב העמקים בעיר התחתית בחיפה כשהוא נוהג במהירות של 145 קמ"ש בעיר. הצעיר אמר לשוטרים שעצרו אותו כי הוא היחיד מבין חבריו שיודע לנהוג...
יודע לנהוג?!
רשיונו נפסל והוא יועמד לדין.

מתוך ב.ב.ד - בטיחות בדרכים המרכז להדרכה, דני שטרוזמן.


מטורף על כביש הסרגל 

ב ח' בסיון תש"ע (באותו יום שהנהג הנזכר לעיל התפרע) עצרה משטרת התנועה הארצית בכביש הסרגל נוהג באאודי A6 ש"טס" במהירות של 203 קמ"ש. לאחר שנעצר סיפר לשוטרים כי לא ייתכן שנהג במהירות גבוהה מ-110 קמ"ש.
לא יתכן? אז נניח שהמדידה טעתה ב-10%, ב-20%... עדיין זו טיסה מופרעת בגובה נמוך.
רשיונו של הנהג נשלל במקום ל-30 יום והוא יועמד לדין.

מתוך ב.ב.ד - בטיחות בדרכים המרכז להדרכה, דני שטרוזמן.
נתקעתם בכביש? מהחיים - תקראו!

ביום חמישי אחד לאחרונה, בשעה 10 בלילה מצאתי עצמי עם פנצ'ר בגלגל השמאלי בכביש החוף, כ-2  ק''מ מהיציאה מחיפה. השוליים היו בדיוק ברוחב הרכב, ולא הייתה אפשרות לרדת לכוון החולות בגלל מעקה הבטיחות.
המכוניות והמשאיות בכביש טסו. לא רציתי לקחת צ'אנס להמשיך בנסיעה עד מחלף עתלית - מרחק של כ-7 ק''מ - על שלשה גלגלים. בהתחלה חשבתי שאצליח להחליף את הגלגל בהפוגות קטנות, אך כשהבנתי שזה די מסוכן ובלחצה של רעייתי צלצלתי למשטרה.
ההיגיון אמר לי שצריך להזמין גרר ולא משטרה. המשטרה עסוקה בדברים חשובים יותר, אך  ידעתי  שלגרר ייקח לפחות שעה פלוס להגיע, והסיטואציה לא הייתה נעימה. כמובן שיצאנו מהרכב ונעמדנו מאחורי מחסום הבטיחות.
השוטרים הגיעו כעבור 10 דקות (לגרר היה לוקח שעה פלוס) ואמרו לי שזה חלק מתפקידם וטוב שהזמנו אותם בכדי שלא נהייה חלק מהסטטיסטיקה. הם הפעילו את הקוז'אק של הניידת וסימנו עם פנס למכוניות להאט בשעה שאני החלפתי את הגלגל – פשוט אבטחו אותי.
דיברתי על זה עם אנשים פרט לאבא של אשתי, אף אחד לא חשב להזמין משטרה לרכב שנתקע (כולל הפנצ'רמעכר).
לפני כחודשיים וחצי נהרגו בני זוג במחלף יבנה בזמן שהחליפו גלגל בשעות היום, אם היו מזמינים משטרה שתאבטח אותם כנראה לא היינו שומעים עליהם.
חברים, מצאתם עצמכם במצב מסוכן, כביש ראשי, חשוך, אל תהיו גיבורים, תזמינו משטרה. השוטרים ישמרו עליכם עד שהבעיה תתוקן או עד שהגרר יגיע.
 
אהרן ישפה – רמת השרון

"חוסך שבטו - שונא בנו" (משלי י"ג, כ"ד)

מן העיתונות:

בת 15 "שאלה" את המכונית המשפחתית- אביה התלונן במשטרה.
שוטרי התנועה עיכבו לחקירה נערה בת 15 שנהגה במכונית והתנגשה בעמוד תאורה ברחוב הנבטים באילת. הנערה לא נפצעה, אך נזק נגרם לכלי הרכב. התברר כי הנערה לקחה את המכונית המשפחתית ללא ידיעת הוריה. אביה של הנערה נקרא לתחנת המשטרה, שם החליט להגיש תלונה נגד בתו בגין גניבת המכונית.
"צריך המון אומץ כדי להגיש כנגד הילדה תלונה במשטרה" נשאלו ההורים בראיון. "לא צריך אומץ", ענתה האם, "צריך רק שכל ישר. היום לא קרה כלום, אולי מחר יקרה. עבר לה טמטום בראש שעד עכשיו אני מנסה להבין אותו. חינכנו את הילדים שלנו טוב, ואני לא מביניה מה קרה לחה. רק עכשיו אני קולטת מה שהיא עשתה, יכול היה לקרות אסון"

מתוך ב.ב.ד - בטיחות בדרכים המרכז להדרכה, דני שטרוזמן.

שומר שבת:

ב י"א בסיון תש"ע הורשע בבית-המשפט נהג שהסיע שני נערים בני 18 בתא המטען של מכוניתו. השוטה הסביר לבית-המשפט כי מיהר להגיע לביתו לפני כניסת השבת, ואמר: "לא היה לי זמן לעשות שתי נגלות. הם  ביקשו והבגאג' לא אטום לגמרי".
התביעה ביקשה להחמיר עם הנאשם ולהטיל עליו עונש משמעותי: "מדובר בעבירה חמורה ומסוכנת, השוטר עצר אותו, דווח כי שני אנשים שהו בתוך תא המטען, והוצאו ממנו מזיעים. רק בדרך נס לא נגרמו תוצאות חמורות יותר. מדובר בנהג בעל ותק נהיגה מועט - (הוא) הוציא רשיון ב-2004 וכבר לחובתו שמונה עבירות... מהאמור מצטיירת תמונה של נהג אשר הוראות החוק אינן נר לרגליו... 

ועל פיקוח נפש הוא טרם למד.
בית-המשפט קיבל את עמדת התביעה במלואה: "אין המדובר ברכב סטיישן, אלא בתא מטען שאין בו אוויר או חמצן, ומן הסוג שבו מובילים סחורות ולא בני אדם. נימוקיו של הנאשם, לפיהם בשל כניסת השבת לא היה לו זמן, אינם מקובלים עליי, וזאת בלשון המעטה?.
העונש: פסילת רשיון לתקופה של שנה, קנס בסך 2,000 ש"ח, ופסילת רשיון על-תנאי לחמישה חודשים לתקופה של שלוש שנים. 

 

מתוך ב.ב.ד - בטיחות בדרכים המרכז להדרכה, דני שטרוזמן.
 
 
 
                    הוסף למועדפים I  הפוך לעמוד בית I  מפת אתר I  צור קשר