טפסים ומידע

 
 
 
 

חלוקת תעודות בגרות
דף הבית >> בוגרים >> בוגרים כותבים >> חלוקת תעודות בגרות


מאת: דניאל מלול


דניאל מלוללקראת סוף חודש חשוון, כשנה וחצי לאחר שהפכתי רשמית לבוגר הישיבה התיכונית קול מבשר, קיבלתי מכתב המודיע לי שמשרד החינוך הכיר בי כבוגר ומזמין אותי לקבל את תעודת הבגרות.

הישיבה אירגנה ערב "מלווה מלכה" במוצאי שבת קודש, אור לר"ח כסליו. בערב יוענקו לתלמידים תעודות הבגרות. לטקס חלוקת התעודות יגיעו בוגרי המחזור וכמובן, צוות הר"מים וההנהלה.

הגעתי לטקס עם הרבה מחשבות, השערות ודאגות שהטרידו אותי. היכן נמצא כיום כל אחד מהחברים, אותם לא ראיתי למעלה משנה? מה עובר עליהם ואיך הם מתמודדים עם החיים?

כשהגעתי (באיחור קל, כמובן) כבר נכחה רוב השיכבה במקום, ההתרגשות הייתה גדולה, המולה של שיחות רעים אפפה את האולם. מבעד להמולה קלטו אוזניי שאלות רבות, ותשובות שבאו בעקבותיהן (מה אתה עושה עכשיו? מתי אתה מתגייס? באיזו מסכת עוסקים השנה בישיבה?).

גיליתי שחברים רבים שינו כיוון לגמרי, התבגרו והשתנו, אחד אפילו הספיק להתארס ובעז"ה מתכווןן להתחתן בשנה הקרובה. חשבתי לעצמי שגם אני, כנראה, הספקתי להתבגר בזמן שחלף, גם אם לא ממש הבחנתי בכך. 

הטקס עצמו עבר בצורה מהנה, במהלכו התבקשנו לספר היכן אנוו נמצאים כיום ומהן תוכניותינו לעתיד. דובר על שבת כיתה בטווח של החודשים הקרובים, אליו מתכננים להגיע רוב החברים. גם שמעתי על בניית אתר האינטרנט של הישיבה שעומד לעלות לאוויר, ידיעה ששימחה אותי כיוון שהדבר יאפשר לי לשמור על קשר עם חברים שכרגע אני לא בקשר קבוע איתם.

בלטה מאד ההתקדמות הרוחנית של חברי המחזור. רבים נמצאים בישיבות כעת, חלקם זכורים לי כתלמידים שלא היו מוכנים לשמוע מילה וחצי מילה בקשר למכינה או מסגרת טרום צבאית אחרת. אבל השקעה של הר"מים ושיחות אישיות רבות הובילו אותם בסופו של דבר לישיבות הסדר ואת חלקם אף לישיבות גבוהות.

אין לי ספק שהשיחות שהעבירו לנו על חשיבות הלימוד והדרך האוהבת בה התייחסו המורים אלינו במהלך שנות לימודנו, הם אלו שהיוו דוגמא אישית ובסופו של דבר קבעו את המשך דרכנו.

לצערנו, בבתי ספר רבים הרצון להידמות למורים שואף לאפס, וקיים ניכור בין מורה לתלמיד. השינוי שעבר על מרבית התלמידים הוכיח לי שוב: בישיבה התיכונית קול מבשר המורה הוא הדמות המרכזית בחייו של התלמיד.  הרצון לחקות את הדמות הזו בא לידי ביטוי באורחות החיים של התלמיד הפרטי ובסופו של דבר, גם במספר הרב של התלמידים שבחרו מרצונם החופשי "לבזבז" כמה שנים במקום של תורה.

לסיכום, הטקס היה מהנה ומעניין, בסופו קיבלנו את תעודות הבגרות ושמחנו לשמוע שמעל לשמונים אחוזים מהכיתה זכאים לתעודת בגרות.

נשארנו עם טעם של עוד ואנו מקווה שמפגשים כאלה יחזרו בתדירות גבוהה אף יותר. שמחתי ללמוד בישיבה ושמחתי אף יותר, לגלות שהמוסד בו למדתי זוכר אותי ומתעניין בי גם אחרי שסיימתי ללמוד בו.


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...
                    הוסף למועדפים I  הפוך לעמוד בית I  מפת אתר I  צור קשר