טפסים ומידע

 
 
 
 

הישיבה
דף הבית >> אודות >> הישיבה


כללי


רעיון הישיבה התיכונית


אווירה חינוכית

פרוייקט החונכות

לימודי הקודש

לימודי תיכון

מגמות

פנימייה

פעילות חברתית

שבתות הישיבה

הורים

רישום
כללי

הישיבה התיכונית "קול מבשר" שוכנת בקרית חינוך מבשרת ציון, בצמוד לכולל האברכים מר"צ (מכון להכשרת מחנכים ורבנים לשליחות חינוכית בארץ ובעולם), ולצדם של מוסדות חינוך נוספים.

הקריה, שחוגגת השנה ארבעים וחמש שנים להיווסדה, משובצת בנוף המרהיב של הרי ירושלים ומשקיפה אל עיר הקודש.

רעיון הישיבה התיכונית

ישיבת "קול מבשר" מיועדת לתלמידים המעוניינים לבנות את אישיותם במידות טובות, דרך ארץ ויראת שמיים ברמה תורנית גבוהה, באווירה משפחתית של יחס אישי חם, ובתכנית לימודים נוחה המאפשרת הצלחה יותר בטוחה.

אווירה חינוכית

בישיבה התיכונית לומדים כ- 120 תלמידים, בממוצע 30 תלמידים בכל כיתה. דבר זה מאפשר להעניק לתלמידינו טיפול אישי מסור וליצור קשר עמוק בינם לבין הר"מ (הרב המחנך) והצוות החינוכי.

רוב הרמי"ם והצוות החינוכי הינם בוגרי כולל מר"צ המתגוררים בקרית הישיבה. קירבה זו מאפשרת לתלמידינו להגיע לבית הרמי"ם בכל עת. קשרי הידידות הקיימים בין משפחות אברכי הכולל המתגוררים בקריה לבין התלמידים, מוסיפים לאווירה החינוכית התורנית ולהתפתחותם האישית. קשרים אלו נותנים פירות הניכרים בהתקדמות התלמידים בלימודיהם, ואף בבחירת דרכם כבוגרים.

אנו עושים מאמצים לכוון את תלמידינו להמשיך בדרך תורנית, לפי התאמתו וכישוריו של התלמיד. (בשנים האחרונות רוב מוחלט מהם ממשיכים בדרך תורנית: ישיבות גבוהות, ישיבות הסדר ולעיתים מכינות קדם צבאיות בעלות אופי תורני).


פרויקט החונכות

סמיכותה של הישיבה לכולל האברכים הולידה את אחד הדברים היפים שלהם אנו זוכים - פרוייקט החונכות הייחודי, שבו יוצרים אברכי הכולל ומשפחותיהם, קשר אישי עם התלמידים הצעירים. כל אברך חונך שלושה תלמידים, ונפגש איתם כשלוש פעמים בשבוע בבית המדרש.

תוכנית הלימוד עם האברכים מותאמת לרמת התלמידים לפי כיתות, וכוללת: גמרא (עיון ובקיאות), הלכה, אמונה ושיחות אישיות.

המזדמן לבית המדרש בשעות אלה יראה מחזה מרהיב של בית מדרש שוקק לימוד תורה, בהתלהבות עצומה של הלומדים והמלמדים.

שיאו של קשר זה בא לידי ביטוי במפגשים בבית החונכים וכן בשבת ישיבה. החונכים מזמינים את הבחורים לסעודת שבת עם משפחתם, דבר שנותן לכל תלמיד הרגשה חמה ותמיכה רגשית, במיוחד לתלמידי כיתות ט' שזו תחילת דרכם מחוץ לבית.

לימודי הקודש

שאיפתנו היא ליצור אוירה של יראת ה' טהורה, בנין אישיות ולימוד תורה בשקידה, כל זה בליווי צמוד ויחס אישי וביתי לתלמידים. לימודי הקודש כוללים:

שיעורי אמונה, שמטרתם לבנות בנין אמוני מסודר אצל התלמיד.

שיעורי גמרא בבקיאות (בכיתות ט-י) ובעיון (בכיתות יא –יב).

לימוד הלכה בבקיאות ובעיון.

לימודי תיכון

צוות מקצועי ומנוסה מוביל את התלמידים במהלך ארבע השנים, במסלולים שונים על פי התאמה ובחירה אישית של כל תלמיד. מקצועות החובה נלמדים ברמה גבוהה בכל יחידות הלימוד: בחינות הבגרות במקצועות החובה מתחילות בכיתה י' וממשיכות ב יא' ו-יב'.

הלימוד מותאם ליכולתו האישית של כל תלמיד וניתן לגשת לבגרות ברמה של 5 יח"ל בכל המקצועות.

מגמות

מלבד מקצועות החובה קיימים שלושה מסלולים עיוניים עיקריים, וכל תלמיד בהגיעו לכתה י"א בוחר לעצמו את המגמה המתאימה לאופיו ויכולתו.
בישיבה קיימות המגמות הבאות:

דברי ימי ישראל

לימודי ארץ ישראל

תקשורת ווידאו

האווירה הטובה בישיבה, בשילוב היחס האישי, מאפשרים לכל תלמיד למצוא את מסלול הלימודים הטוב והמותאם ביותר לאופיו וכך, לממש את עצמו בצורה מקסימאלית.

פנימייה

ישיבתנו היא פנימייתית. צוות ההדרכה מלווה את תלמידינו בשעות הערב בפעילות חינוכית ובשיחות אישיות, ואם הבית אחראית על הצדדים הבריאותיים של חיי הפנימייה.

לרשות התלמידים עומדים מגרש ספורט, מועדון, משחקים, מועדון מחשבים, חדר כושר, ספרות וקריאה.

פעילות חברתית

דגש מיוחד ניתן בישיבה לחינוך הבלתי פורמלי. אנו מאמינים שבניית אישיותו של התלמיד כוללת התייחסות לכל תחומי החיים, ועל כן מושקעים משאבים רבים על מנת להעשיר את תלמידינו בתחומים שונים.

מגוון הפעילויות כולל:

טיולי שטח, ימי ספורט וכיף, מסיבות ר"ח, ערבי הווי, הרצאות והפעלות בנושאים שונים, אירוח בישיבות הסדר וכד'. בחלק מן השבתות מתארחים מרצים שמעשירים את השבת בנושאים שונים ומגוונים.

שבתות הישיבה

תלמידינו נשארים בישיבה אחת לשלוש שבתות. בשבת ישיבה ישנה אווירה משפחתית ומיוחדת המתבטאת בתפילות, בסעודה המשותפת ובזמירות שבת, לצד "עונג שבת", פעילות או הרצאה, וכמובן מנוחת שבת. ישנן שבתות שבהן אנו יוצאים עם התלמידים לסמינריונים ולשבתות גיבוש, ולעתים נשלחים התלמידים לאירוח בישיבות הסדר וכד'.

קשר עם ההורים

אנו משתדלים לשתף את ההורים בעבודה החינוכית הנעשית בישיבה. לשם כך נערכים במהלך השנה ערבי הורים, ערבי לימוד של "אבות ובנים" וכן ערבי חוויה. בכתה ט' ובכיתה י"ב אף נערכת "שבת הורים", וככל שמתאפשר – גם בכיתות י', י"א. שבתות אלו מיוחדות, ומקרבות מאוד בין ההורים הצוות והתלמידים.

נהלי רישום וקבלת תלמידים

לישיבתנו מתקבלים תלמידים בוגרי כיתות ח' ו ט'. המעוניינים יצרו קשר ויישלח אליהם חוזר המפרט את מועד מבחני הכניסה הקרוב, רשימת החומר בו עליהם להצטייד, ואת פירוט החומר לבחינות.

ברוכים הבאים, ובהצלחה!


פרטים והרשמה

רונית: טל:02-5475555 או 050-8527263. פקס:02-5475561 

דוא"ל: km5475555@gmail.com או בטופס 'צור קשר'

Go Back  Print  Send Page
                    הוסף למועדפים I  הפוך לעמוד בית I  מפת אתר I  צור קשר
סטודיו בתיה - עיצוב ובניית אתרים